Noen skal ha forandret på ventelistene på sykehuset. Pasienter har ikke blitt kalt inn til undersøkelser når de skal. Selv om de har hatt krav på det. Det er ikke sikkert hvordan dette har skjedd. Om noen ansatte har gjort det, eller om det er en feil. Men slike ting skal ikke skje uansett.
Ingen vet hvor mange pasienter denne saken gjelder. Men mennesker som er syke av kreft kan ha dødd mens de ventet. Andre kan ha trodd at de er friske. Men i virkeligheten er de alvorlig syke. Vi vet heller ikke om dette kan ha skjedd på flere norske sykehus. Det er ikke rart at folk blir redde og sinte.
Noen mener at Asker og Bærum sykehus skal ha spart penger på å endre ventelistene.
Det er tydelig at sykehuset ikke har gjort jobben sin. Du kan ikke sette et liv på vent. Spesielt ikke for å spare penger.
Skal ikke skje
Statens helsetilsyn har anmeldt Vestre Viken helseforetak. Vestre Viken eier Asker og Bærum sykehus. Og det er med god grunn at anmeldelsen kommer.


