Lørdag morgen kom det melding om brann i Orkdal. En mann og de to små barna hans kom seg ut av huset. En kvinne ble funnet død. Politiet i Orkdal i Sør-Trøndelag har siktet mannen for drap på samboeren sin. De mener at siktede drepte kvinnen og så tente på huset.

– Vi mener den døde kvinnen ikke døde på grunn av brannen, sier Elisabeth Nermoen til Adresseavisen. Hun er lensmann ved Orkdal lensmanns-kontor.

Det var 46 år gamle Hege Opøien som ble funnet død i ruinene lørdag. Hennes 41 år gamle samboer ble pågrepet rundt midnatt natt til søndag. Han er siktet for forsettlig drap.

LES MER HER: Siktet for drap etter brann

Politiet vil ikke si så mye om hvorfor de har siktet 41-åringen. Men de sier det er på grunn av funn og ting som er sagt i avhør.

Leger har undersøkt den døde. Politiet har fått vite de midlertidige funnene de har gjort. Nermoen sier at de fikk mistanker på grunn av det legene sa.

Paret har to barn på fem og åtte år. De kom seg ut av den brennende boligen sammen med faren. Den siktede 41-åringen hevder han ikke rakk å varsle samboeren. Han nekter skyld.

Ifølge avisa Sør-Trøndelag kommer mannen fra Marokko. Han fikk endelig nei til asyl i 2004.