– Det var et fantastisk show her i dag, for et trøkk! sa vokalist Lars Erik Blokkhus i bandet Plumbo. Lørdag var bandet populær i sang-konkurransen Melodi Grand Prix (MPG). 14. januar laget Plumbo skandale da Spellemanns-prisene ble delt ut. De vitset om hudfargen til guttene i bandet Madcon. Plumbo sa at sangen deres burde hett «Mokkamann» istedenfor «Møkkamann». Mange ble sinte på bandet.
Men lørdag var skandalen glemt. Da kjempet Plumbo sammen med sju andre artister i om en plass i den norske finalen i MPG. De sang om «Ola Nordmann». Sangen hadde folkemusikk i seg. Mange stemte på bandet, og de kunne juble for en plass videre.
LES OGSÅ: Nora, Reidun og rockerne videre
Malin Reitan vant tidligere MPG junior. Hun og artist Tommy Fredvang fra sangkonkurransen X-Factor fikk også billett til finalen. Malin fikk en stressende start på lørdagen. Da hun våknet, var stemmen nesten borte.
– Jeg var ikke redd for at jeg måtte trekke meg. Men jeg fryktet at det skulle gå helt galt mens jeg sto på scenen. Først rundt klokka 14 begynte stemmen å komme tilbake, sa Malin til nyhetbyrået NTB.
Malin sang danse-balladen «Crush».
– Dette var både helt jævlig og helt sykt. Det er veldig stort å komme videre til finalen, sa Malin.
LES OGSÅ: Melodi Grand Prix er i gang
Den tredje i finalen var Tommy Fredvang. Han fikk høye rop fra fansen lørdag. Mange ropte «Tommy, Tommy, Tommy, Tommy».
Delfinalen lørdag var i Larvik.
4. februar er den siste delfinalen i Florø. 11. februar er det klart for den norske finalen i Oslo.



Om kommentarer på klartale.no
Klartale.no inviterer deg til å fortelle mer om saker og om dine meninger om saker i nettavisen. Men vi ønsker en god debatt. Derfor vil vi ikke ha trusler eller hatske meldinger på klartale.no. Vi ber også alle om å svare hverandre på en saklig måte i kommentar-feltene. Husk at dine kommentarer også leses av mange! Vi ønsker at du skriver hele navnet ditt. Det gjør det også mer interessant for andre lesere.
Hilsen redaksjonssjef Gøril Huse
Redaksjonen står fritt til å redigere i kommentar-innlegg dersom det er nødvendig. Kommentarer kan også komme på trykk i papiravisen Klar Tale.
Last inn flere