En person døde, mens en ble alvorlig skadd i en båtulykke. Ulykken skjedde ved Værøy i Lofoten i Nordland tirsdag. Det opplyser Nordlands-sykehuset til nyhetsbyrået NTB.
Fire fisketurister fra Litauen havnet i vannet. Mannskapet på fiskebåten Kari Anne sendte melding til Hovedrednings-sentralen Nord-Norge. De meldte om at de hadde plukket opp to personer. De hadde ligget og drevet i vannet. Mannskapet holdt på med å hente opp enda en person. Det var da et rednings-helikopter kom til stedet. Helikopteret hentet opp de to siste som hadde havnet i vannet.



Om kommentarer på klartale.no
Klartale.no inviterer deg til å fortelle mer om saker og om dine meninger om saker i nettavisen. Men vi ønsker en god debatt. Derfor vil vi ikke ha trusler eller hatske meldinger på klartale.no. Vi ber også alle om å svare hverandre på en saklig måte i kommentar-feltene. Husk at dine kommentarer også leses av mange! Vi ønsker at du skriver hele navnet ditt. Det gjør det også mer interessant for andre lesere.
Hilsen redaksjonssjef Gøril Huse
Redaksjonen står fritt til å redigere i kommentar-innlegg dersom det er nødvendig. Kommentarer kan også komme på trykk i papiravisen Klar Tale.
Last inn flere