Barn bør ikke være sammen med fedre som slår. Selv om det ikke er barna som blir slått. Og selv om faren ikke er dømt i retten for vold. Det mener Kvinne-panelet, skriver avisa Aftenposten.

– Vold mot mor er vold mot barn, sier Loveleen Brenna. Hun er leder i Kvinne-panelet.

LES OGSÅ: Kvinner mishandles hver time

De mener at det ikke er nødvendig med en dom. Årsaken er at mange kvinner ikke anmelder mannen sin hvis han er voldelig. Og svært få menn blir dømt for å slå kona.

Kvinne-panelet er en gruppe på 28 kvinner. De jobber med spørsmål om likestilling. Gruppa ble laget av Audun Lysbakken. Han er likestillings-minister.

LES OGSÅ: Foreldre flykter fra barnevernet

Kvinne-panelet vil ha flere debatter om likestiling. De jobber med ulike forslag til hvordan kvinner og menn kan få mer like rettigheter. I slutten av september skal Kvinne-panelet komme med forslagene sine til regjeringen.