Bildet viser stedet der en politimann ble kjørt ned og drept natt til torsdag.
DREPT: En politmann ble drept natt til torsdag. Han ville legge ut en spikermatte for å stoppe en sjåfør. Politimannen ble kjørt ned. Foto: Erik Holand / Agderposten / SCANPIX

Påkjørt og drept

Politiet ville stoppe en sjåfør på E18. Sjåføren kjørte på en politimann. Han døde.

En sjåfør nektet å stoppe bilen for politi-kontroll. Det skjedde natt til torsdag på veien E18 ved Grimstad. Politiet ba om hjelp fra flere politifolk. Politistasjonen i Grimstad sendte ut flere. De skulle legge ut en spikermatte på veien. Spikerne punkterer dekk på biler. Slik ville politiet stoppe sjåføren. Men det rakk de ikke.

Sjåføren i bilen kjørte ned politimannen som la ut spikermatta. Han døde av skadene han fikk. Sjåføren kjørte videre mot Kristiansand.

Senere ble sjåføren tatt av politiet.
– Han hadde kjørt bilen ut i grøfta. Den satt fast i ei snøfonn. Der ble sjåføren pågrepet, sier Per Lauvnes til nyhetsbyrået NTB. Han er operasjonsleder i Agder politidistrikt.

Del på Facebook Del på Facebook Skriv ut Skriv ut
Tips en venn
sss

Flere nyheter

Hør Klar Tale
Klinkende klart

Høyre har et problem

Høyre er blitt et «nei»-parti. 50 prosent av velgerne deres sier nå nei til at Norge skal være medlem i Den europeiske union (EU). Det viser en ny måling som er laget for NRK.
Les hele lederen


Helt Nils

helt nils
             Vis alle Helt Nils

Lenker

Lettleste aviser:
Danske Ligetil
Svenske 8 Sidor

Andre ressurser:
Språkrådets
tips til lettere språk

Oversikt over
aviser på internett