Et skip med nødhjelp ble bordet av israelske soldater. 19 personer ble drept, ifølge en TV-kanal i Israel. Det skjedde tidlig mandag.

LES MER HER: Soldater angrep skip med nødhjelp

Mange er frustrert og sinte. De demonstrerte utenfor Israels ambassade klokken 17.00 mandag. Politiet ga tillatelse til demonstrasjonen. Ambassaden ligger i Parkveien i Oslo.

Palestinakomiteen arrangerte. Mer enn 16.000 personer ble invitert til demonstrasjonen på nettstedet Facebook.

Rundt 1.000 mennesker møtte opp. Flere av dem var norske politikere. Venstre-leder Trine Skei Grande var der. Det var også Bård Vegard Solhjell fra Sosialistisk Venstreparti (SV) og Erling Folkvord. Folkvord er tidligere stortingsrepresentant for partiet Rødt.

Også i Stavanger var det demonstrasjon mot Israel. Markeringen skjedde på Domkirkeplassen. Det skriver nyhetsbyrået NTB.