Tirsdag ble en mann funnet drept på et asylmottak i Bergen. Han var blitt stukket med kniv. En afghaner er pågrepet. Han sier at han stakk den andre for redde seg selv. Det sier hans advokat Gisle Didriksen til nettavisa bt.no.
Nå skriver nettavisa at den siktede ble alvorlig skadd i fjor. Han var da på et asylmottak i Hå i Rogaland. Afghaneren skulle koke te. Da det ble en diskusjon om religion med flere andre beboere.
Afghaneren var muslim, men hadde blitt kristen. Diskusjonen endte med at mannen fikk kokende vann over nakken. Han ble alvorlig forbrent.
En somalisk mann ble først dømt i tingretten. I lagmannsretten ble somalieren trodd på at det var et uhell.
LES MER HER: Mann drept på asylmottak
Issa Hammer kjenner den siktede og en annen kristen afghaner på mottaket. Han sier at mannen ringte ham rett før drapet tirsdag.
– Han sa at de ble angrepet med kniv av en somalier. Somalieren sa han skulle drepe dem fordi de var kristne, forteller Issa.
Ifølge advokat Didriksen skal mannen som ble drept, ha angrepet siktede først. Siktede skal ha klart å få fatt i kniven, og stakk somalieren. Slik hevder afghaneren at drapet skjedde.



Om kommentarer på klartale.no
Klartale.no inviterer deg til å fortelle mer om saker og om dine meninger om saker i nettavisen. Men vi ønsker en god debatt. Derfor vil vi ikke ha trusler eller hatske meldinger på klartale.no. Vi ber også alle om å svare hverandre på en saklig måte i kommentar-feltene. Husk at dine kommentarer også leses av mange! Vi ønsker at du skriver hele navnet ditt. Det gjør det også mer interessant for andre lesere.
Hilsen redaksjonssjef Gøril Huse
Redaksjonen står fritt til å redigere i kommentar-innlegg dersom det er nødvendig. Kommentarer kan også komme på trykk i papiravisen Klar Tale.
Last inn flere