Planen var at elever skulle lese fra muslimenes hellige bok Koranen under skole-gudstjenesten. De skulle lese om om Jesu fødsel. Flere foreldre protesterte. Det fikk sogneprest Klara Vogl til å endre mening, skriver NRK.
– Jeg ønsker å si at det er mange som har hørt om Jesus, men også mange som ser annerledes på det. Dette blir en del av prekenen min i morgen, sier Vogl til avisa Vårt Land.
Elever ble spurt om å lese fra Koranen uten at foreldrene var involvert. Vogl forstår at foreldrene reagerte. Nå skal presten lese fra Koran-teksten selv.
Vogl forteller at Ellingsrud er et område i Oslo der det bor folk fra mange kulturer. Derfor er det viktig å snakke sammen og tørre å gjøre nye ting.
Siv Jensen er leder for Fremskrittspartiet (Frp). Hun er rasende. Jensen mener de som går i kirken må få oppleve en tradisjonell julegudstjeneste.
– Jeg vil ha meg frabedt at man drar Koranen inn der, sier Jensen til DagenMagazinet.



Om kommentarer på klartale.no
Klartale.no inviterer deg til å fortelle mer om saker og om dine meninger om saker i nettavisen. Men vi ønsker en god debatt. Derfor vil vi ikke ha trusler eller hatske meldinger på klartale.no. Vi ber også alle om å svare hverandre på en saklig måte i kommentar-feltene. Husk at dine kommentarer også leses av mange! Vi ønsker at du skriver hele navnet ditt. Det gjør det også mer interessant for andre lesere.
Hilsen redaksjonssjef Gøril Huse
Redaksjonen står fritt til å redigere i kommentar-innlegg dersom det er nødvendig. Kommentarer kan også komme på trykk i papiravisen Klar Tale.
Last inn flere