Håvard Nyfløt og Shamrez Khan er tiltalt for overlagt drap på Faiza Ashraf. Politiet mener Khan betalte for at Nyfløt skulle kidnappe og drepe Faiza. Hun ble bortført fra Høvik i Bærum 3. februar i fjor. Tre uker senere ble hun funnet drept og nedgravd i skogen.
Politiadvokat Kristin Røhne ba retten om å dømme Kahn til 20 års fengsel. Hun krevde 19 års fengsel for Nyfløt. Det skjedde i Asker og Bærum tingrett torsdag. LES MER HER: Sa at Faiza skulle dø Statsadvokat Carl Fredrik Fari sa at de to bør dømmes for overlagt drap. Det skriver nyhetsbyrået NTB. Fari sa at Nyfløt og Kahn planla drapet nøye. De to hadde mye kontakt før kidnappingen. Faiza Ashraf ble bortført og brakt til Solli. Der gravde Nyfløt henne ned. – Vi vet at Nyfløt spadde opp gropen på Solli to-tre dager før drapet skjedde. Vi vet at han bortførte Faiza på oppdrag fra Khan. Og vi vet at bortføringen endte med at Faiza døde. Og til slutt vet vi at det ikke var Khan som endte i gropen, men Faiza, sa Fari. Både Kahn og Nyfløt innrømmer at de kidnappet Faiza. Men ingen av dem innrømmer at målet var å drepe henne. LES MER HER: – Drepte ikke Faiza med vilje



Om kommentarer på klartale.no
Klartale.no inviterer deg til å fortelle mer om saker og om dine meninger om saker i nettavisen. Men vi ønsker en god debatt. Derfor vil vi ikke ha trusler eller hatske meldinger på klartale.no. Vi ber også alle om å svare hverandre på en saklig måte i kommentar-feltene. Husk at dine kommentarer også leses av mange! Vi ønsker at du skriver hele navnet ditt. Det gjør det også mer interessant for andre lesere.
Hilsen redaksjonssjef Gøril Huse
Redaksjonen står fritt til å redigere i kommentar-innlegg dersom det er nødvendig. Kommentarer kan også komme på trykk i papiravisen Klar Tale.
Last inn flere