En mann ble tirsdag ettermiddag drept på et asylmottak. Drapet skjedde i bydelen Fana i Bergen i Hordaland. Det skriver avisene BA og Bergens Tidende.
Den drepte mannen ble stukket flere ganger i overkroppen. En annen mann fikk stygge knivskader, skriver Bergens Tidende.
Angrepene med kniv skjedde på asylmottaket Paradis Mottak. Politiet ble varslet om den første knivstikkingen klokken 12.15
Politiet har pågrepet en somalier. De tror han har begått drapet.
– Vi regner ikke med det er flere gjerningsmenn. Foreløpig vil ikke jeg si noe om hvor store skadene er, sier Morten Ørn til avisa. Han er stasjons-sjef ved Bergen Sør politistasjon.



Om kommentarer på klartale.no
Klartale.no inviterer deg til å fortelle mer om saker og om dine meninger om saker i nettavisen. Men vi ønsker en god debatt. Derfor vil vi ikke ha trusler eller hatske meldinger på klartale.no. Vi ber også alle om å svare hverandre på en saklig måte i kommentar-feltene. Husk at dine kommentarer også leses av mange! Vi ønsker at du skriver hele navnet ditt. Det gjør det også mer interessant for andre lesere.
Hilsen redaksjonssjef Gøril Huse
Redaksjonen står fritt til å redigere i kommentar-innlegg dersom det er nødvendig. Kommentarer kan også komme på trykk i papiravisen Klar Tale.
Last inn flere