Søsknene Håvard og Hege Bøkko sto utenfor laget til Norges Skøyte-forbund. Neste sesong er de tilbake. Det skriver forbundet i en presse-melding mandag. Laget satser på De olympiske leker (OL) i Sotsji i Russland i 2014.

Bøkko har trent med det private laget CBA. De ville ha treneren Peter Mueller. Men Håvard Bøkko hadde en skuffende sesong i vinter. I europa-mesterskapet (EM) i Ungarn fikk han bronse. Det ble bare 4. plass i verdens-mesterskapet (VM) i Moskva i Russland.

– Vi har hatt en lærerik og fin tid på CBA. Men det er mest riktig for oss framover med Skøyte-forbundet og Olympiatoppens opplegg for landslaget. Det er vi sammen kommet fram til, sier Bøkko-søsknene.

De synes det er viktig å trene godt i høyden. Det er en viktig grunn til at de kommer tilbake i forbundet. De mener Olymiatoppen er flinke på slik trening.
CBA innrømmer at de var uenige med søsknene om treningen framover.
– Vi var uenige om veien framover når det gjaldt trening. Det er ikke så mye mer å si om det, sier Eskil Ervik på laget CBA.
 
Ifølge Ervik fortsetter likevelCBA satsingen med Mueller som trener. Franske Alexis Contin er blant løperne på laget.