Landslags-sjef Egil «Drillo» Olsen var tydelig skuffet. Laget hans gjorde en dårlig kamp på stadion Parken i Danmark tirsdag. Dermed er sjansene for å komme til europa-mesterskapet (EM) små.
– Vi gjorde en dårlig kamp og tapte fortjent, sa «Drillo» til nyhetsbyrået NTB etter kampen. Han pekte på at det første målet fra Danmark kom da Norge var i ferd med å komme inn i kampen.
– Det var også et mål vi normalt ikke slipper inn, sa Drillo.
Da de fikk sitt annet mål rett før pause, ble det vanskelig.
LES MER HER: Klare for kamp
Han mener det var i spillerne på midtbanen som sviktet mest.
– Det fungerte dårlig i første omgang. Det gjorde at de bak ble usikker. Vi vant for få dueller på midtbanen. Spillerne var for lite aggressive. Danmark skapte mer enn oss. De var bedre enn oss i dag, sa han.
Nicklas Bendtner ble mannen som ødela for Norge. Etter 24 minutter og 44 minutter skåret han mål for Danmark.
Drillo overrasket med å velge Håvard Nordtveit framfor Henning Hauger i kampen.
– Henning har ikke spilt seg ut. Det er Håvard som spilte seg inn. Han har spilt bra på klubblaget og vært imponerende på alle treninger, sa Drillo.
John Arne Riise hadde heller ingen stor kamp mot Danmark. Etter en time ble han byttet ut. Riise ble spilleklar i siste liten. Men han ble valgt på venstrekant. Han pleier å spille på backen. Det fungerte dårlig.
– Da vi lå under 0-2, måtte Braaten og Carew inn for å satse i angrep. Det å spille på venstrekant var uvant for meg, sa Riise etter tapet i København.
Drillo innser at EM-sjansen nå er veldig liten.
– Med poeng ville vi nesten vært klare. Det visste vi. Med tap er vi nesten ute. Det er vi klar over. Nå er sjansene små. Det avhenger av at Danmark taper poeng på Kypros. Det har skjedd større undere i fotball. Men jeg er ikke veldig optimist, nei, sa Drillo.
LES MER HER: – Norge bør ta poeng mot Danmark



Om kommentarer på klartale.no
Klartale.no inviterer deg til å fortelle mer om saker og om dine meninger om saker i nettavisen. Men vi ønsker en god debatt. Derfor vil vi ikke ha trusler eller hatske meldinger på klartale.no. Vi ber også alle om å svare hverandre på en saklig måte i kommentar-feltene. Husk at dine kommentarer også leses av mange! Vi ønsker at du skriver hele navnet ditt. Det gjør det også mer interessant for andre lesere.
Hilsen redaksjonssjef Gøril Huse
Redaksjonen står fritt til å redigere i kommentar-innlegg dersom det er nødvendig. Kommentarer kan også komme på trykk i papiravisen Klar Tale.
Last inn flere