Fire menn skal vitne mot syklist Lance Armstrong. De skal si at Armstrong har dopet seg. Det har de avtalt med antidoping-byrået i USA, skriver nyhetsbyrået NTB.

LES OGSÅ: Neppe straffesak mot Armstrong

Det var avisa De Telegraaf i Nederland som først skrev om saken. De skriver også hvem de fire lag-kameratene er. De skal være George Hincapie, Levi Leipheimer, Christian Vande Velde og David Zabriskie. Alle de fire deltar i sykkelrittet Tour de France (Frankrike rundt). Men de skal ikke delta i De olympiske leker (OL), som starter 27. juli.

De fire skal ha innrømmet at de også har dopet seg. Det gjør at de blir utestengt fra sporten i seks måneder, men ikke før sesongen er over. 

LES OGSÅ: Hushovd dropper Tour de France

Jonathan Vaughters er også vitne i saken. Han er sjef for sykkel-laget Garmin. Også han kan bli utestengt fra sport.

Armstrong ble siktet for doping i midten av juni. Lance Armstrong har vunnet Tour de France sammenlagt sju ganger. Men han ble aldri tatt for doping i tester. Han har hele tiden sagt at han er uskyldig.