Minst 25 personer ble drept og 175 såret i Syria fredag. To bilbomber eksploderte i Aleppo i Nord-Syria. Det melder det syriske helsedepartementet.

Den statlige TV-kanalen Addounia melder at målet var et bygg i Aleppo. Der holdt de syriske sikkerhetsstyrkene til myndighetene til. Alle vinduene skal ha blitt blåst inn og betongveggen har store ødeleggelser.

LES OGSÅ: – Angrepet mot Homs fortsetter

– Dette er terrorismen som har rammet oss, sa en journalist fra Addounia.

Både er medlemmer av sikkerhetsstyrken og vanlige syrere er blant de drepte. Det melder Addounia.

Mange er blitt kjørt til sykehuset i Aleppo. Det er minst 25 drepte og 175 sårede. Det sier departementet i en uttalelse til TV-kanalen.

Menneskerettighets-gruppa Syrian Observatory for Human Rights melder om tre eksplosjoner. De skal også ha hørt skuddvekslinger etter eksplosjonene.

Aleppo er en av Syrias viktigste handels- og finansbyer. Det har vært relativt rolig i storbyen siden opprøret mot regimet startet for omkring et år siden. Men menneskerettighets-grupper melder om at det har vært flere demonstrasjoner i det siste. Det er mot president Bashir al-Assad.

LES OGSÅ: Frykter for framtiden i Syria