En bilbombe og annet sprengstoff eksploderte. Det skjedde i byen Taji i Irak tirsdag. Eksplosjonene skjedde på parkerings-plassen til noen offentlige bygninger. 27 personer ble drept. 50 mennesker ble skadd. Det sier helseminister Khamis al-Saad ifølge nyhetsbyrået NTB.
Taji ligger rundt 20 kilometer nord for Bagdad.
LES MER HER: Nordmenn skadd i Irak



Om kommentarer på klartale.no
Klartale.no inviterer deg til å fortelle mer om saker og om dine meninger om saker i nettavisen. Men vi ønsker en god debatt. Derfor vil vi ikke ha trusler eller hatske meldinger på klartale.no. Vi ber også alle om å svare hverandre på en saklig måte i kommentar-feltene. Husk at dine kommentarer også leses av mange! Vi ønsker at du skriver hele navnet ditt. Det gjør det også mer interessant for andre lesere.
Hilsen redaksjonssjef Gøril Huse
Redaksjonen står fritt til å redigere i kommentar-innlegg dersom det er nødvendig. Kommentarer kan også komme på trykk i papiravisen Klar Tale.
Last inn flere