Flom i Storbritannia
Det er store oversvømmelser i Storbritannia. Folk reddes ut av husene sine med helikopter.
Det er flom i store deler av England og Wales. Årsaken til de store oversvømmelsene er en kraftig storm.
En politimann er savnet. Det skjedde da en bro kollapset i landsbyen Workington, melder TV-kanalen Sky News.
I landsbyen Cockermouth rekker vannet folk til livet. De som bor der må reddes ut med helikopter og livbåter. En gammel dame måtte reddes ut fra andre etasje. Hun kom seg i en livbåt.
– Det er forferdelig, sier den eldre kvinnen til Sky News.
Det er meldt om 31 alvorlige flomvarsler i området. 1.349 hus er uten strøm.
– Vi frykter at flommen skal spre seg. Det regner. Det er meldt regn i ti timer til, sier Andrew Lysser til den britiske avisa THe Guardian. Han er ordfører i Keswick.
Flere nyheter
Vant valget
08.02.10: Viktor Janukovitsj har vunnet valget i Ukraina. Men Julia Timosjenko nekter å gi seg.
– Visste om feilen
05.02.10: Bilprodusenten Toyota viste om den farlige feilen på bilene sine allerede i 2007. Bare i Norge har Toyota trukket tilbake over 30.000 biler.
Nye planer for krigen
05.02.10: Verdens ledere har snakket sammen om krigen i Afghanistan. Forsker Laila Bokhari forklarer deg hva møtet handlet om.
Del på Facebook






