Bildet viser føttene til et nyfødt barn i Haiti
SELGES: 15 barn er forsvunnet fra sykehus i Haiti. Verdens-organisasjonen FN tror de har blitt solgt. Foto: Kim Hairston / AP / SCANPIX

Barn forsvinner fra sykehusene

Barn forsvinner fra sykehusene i Haiti. De blir solgt. Det tror verdens-organisasjonen FN.

– 15 barn har forsvunnet fra sykehus. De var ikke sammen med familien sin da de forsvant, sa Jean Luc Legrand til nyhets-byrået NTB fredag. Legrand er rådgiver for UNICEF. Det er FNs barnefond.

Samtidig har nødhjelpen begyntå komme til Haiti. Men det er vanskelig å få hjelpen ut til dem som trenger den mest.
LES MER HER: Dør mens de venter


UNICEF har jobbet i Haiti i mange år. De vet at kjøp og salg av barn er et problem i landet.

– De som kjøper og selger barn, er i kontakt med organisasjoner som adopterer, sier Legrand.

NYHETSGRAFIKK: Det er vanskelig å komme frem i hovedstaden Port-au-Prince.
Veier er ødelagt. LES MER HER: Byen er helt ødelagt

NYHETSGRAFIKK: Jordskjelv kommer fra insiden av jorda. Her forklarer vi hvordan jordskjelv skjer. Og hvorfor det var så kraftig i Haiti. LES MER HER: Derfor skjelver jorda

Del på Facebook Del på Facebook Skriv ut Skriv ut
Tips en venn
sss

Flere nyheter

Hør Klar Tale
Klinkende klart

Høyre har et problem

Høyre er blitt et «nei»-parti. 50 prosent av velgerne deres sier nå nei til at Norge skal være medlem i Den europeiske union (EU). Det viser en ny måling som er laget for NRK.
Les hele lederen


Helt Nils

helt nils
             Vis alle Helt Nils

Lenker

Lettleste aviser:
Danske Ligetil
Svenske 8 Sidor

Andre ressurser:
Språkrådets
tips til lettere språk

Oversikt over
aviser på internett