Osama bin Laden var leder for terror-nettverket al-Qaida. Han ble drept i Pakistan 2. mai i fjor. Han og familien bodde i Pakistan uten lov. Natt til fredag ble familien kastet ut fra landet.

Det var al-Qaida-lederens tre koner og elleve barn. De har sittet fanget i et hus siden bin Laden ble drept.

Familien ble satt på et fly. Flyet satte kurs mot Saudi-Arabia. Det sier familiens advokat til nyhetsbyrået Reuters.

Det pakistanske innenriks-departementet sier det samme. De sier at 14 av Osama bin Ladens familie-medlemmer ble sendt ut.– De er i dag sendt til det landet de selv ønsket. Det er Saudi-Arabia, skriver de.

Bin Laden ble drept av amerikanske spesial-soldater i fjor. Det skjedde under en aksjon i byen Abbottabad nordvest i Pakistan.Bin Laden bodde i byen sammen med sin familie. Huset var like ved en pakistansk militærbase.