Kultur

Klar for Roskilde

Den norske artisten Aurora Aksnes skal spille på festivalen Roskilde i 2016. Det samme skal black metal-bandet Tsjuder.

SUKSESS: Aurora Aknes skal spille på Roskilde-festivalen i Danmark i 2016.
Publisert Sist oppdatert

Den norske artisten Aurora Aksnes skal spille på Roskilde i 2016. Det er en dansk festival. Til sammen 175 artister opptrer på festivalen.

– Det var mange norske publikummere på festivalen i sommer. Og det var mange norske artister som deltok. Vi gleder oss til sterk, norsk deltakelse på Roskilde festival 2016, sier Stefan Gejsing, ifølge en pressemelding fra festivalen.

Også black metal-bandet Tsjuder skal spille på Roskilde. I pressemeldingen står det at Aurora og Tsjuder er veldig forskjellige. Men de er begge mestere i sin sjanger.

– Det sier mye om bredden i norsk musikk for tiden, sier Gejsing.

Aurora Aknes har stor suksess for tiden. Den 19 år gamle popstjernen fra Os i Hordaland spiller konserter over hele Norge. Nesten alle er utsolgt.

Og i Storbritannia ligger en av låtene hennes på sjetteplass på hitlistene. Låten heter «Half The World Away». Det er egentlig en låt av bandet Oasis. Men Aurora tolker den på nytt.