Kultur

Omer Bhatti klar for scenen

Omer Bhatti er klar med ny singel og turné. Han tror Michael Jackson ville ha vært stolt av ham.

ARTIST: Omer Bhatti er artist, danser og dommer i TV-programmet «Norske Talenter». I forrige uke ga han ut singelen «Love You in The Morning». Nå gjør han seg klar for turné.
Publisert Sist oppdatert

I dag (fredag) skal det kåres en vinner i TV-programmet «Norske Talenter». Omer Bhatti er en av dommerne. Han sier at han kjenner seg igjen i deltakerne. Men aller mest elsker han lille Angelina.

– Hun er en stjerne, sier han til nyhetsbyrået NTB.

Bhatti er artist, danser og nå også dommer. Han har mye å gjøre for tiden. Fredag 16. mai ga han ut singelen «Love You in The Morning». I forrige uke var han i Cannes i Frankrike for å spille inn video til låten.

– Det er den første singelen jeg gir ut under mitt eget navn. Og den første jeg gir ut på mitt eget selskap, sier han.

Tidligere hadde han kontrakt med det store selskapet Universal. Nå gjør han alt selv.

Bhatti fikk hjelp fra norske Stargate til å finne riktig tema for låten. Stargate har skrevet og produsert låter for artister som Rihanna, Katy Perry og Beyoncé.

– De sangene jeg har gitt ut tidligere har vært enten aggressive eller depressive. Men jeg har fått noen råd fra Stargate. De sa de vil høre meg prate om mitt første kyss, kjærlighet og lette ting. Og nå har jeg laget en skikkelig sommerlåt, sier Bhatti til nettstedet nrk.no.

Også popstjernen Michael Jackson har inspirert Bhatti. Bhatti ble kjent over hele verden da han ble venn med Jackson i 1996. I flere år reiste Bhatti rundt sammen med Jackson. I 2009 døde Michael Jackson.

LES MER HER: Synger til minne om Michael Jackson

Bhatti tror at Jackson ville vært stolt av ham. Både som artist og ellers i livet.

– Michael plantet mange frø i meg, som jeg først forstår nå. Som dette med å nyte livet. Derfor koser jeg meg nå og vil ha det gøy. Før var jeg mer aggressiv, på grunn av de drøye tingene som har skjedd. Venner som er blitt drept, forteller han til NTB.

Lørdag er Bhatti ferdig med denne sesongen av «Norske Talenter». Men han har ingen planer om å ta det rolig. Han planlegger turné med et show med dans og den nye låten. Det var dette han egentlig startet karrieren med.

– Det blir gøy, det er på scenen jeg føler meg aller mest hjemme, sier han.

Bhatti forteller at han pleide å drømme om å stå på scenen. Derfor kjenner han seg igjen i de unge i finalen i «Norske Talenter».

– Angelina er sjenert når hun ikke er på scenen, akkurat slik jeg var. De som er flinke, er ofte følsomme, sier han.