Les ukens e-avis
Andre tjenester
Kultur
Bursdagssang og krone-is på Slottsplassen i Oslo. Kongelige fra hele Europa som gjester. Fine kjoler, taler og god mat. En litt for gjennomsiktig kjole. Og kronprins Håkon som fjernet skjegget midt under gallamiddagen.
– I enhver eldre person som lurte på hva som skjedde, sa kong Harald i sin egen tale på 80-årsfeiringen.
Tirsdagens feiring av kong Harald og dronning Sonja inneholdt mye. I dag onsdag skal gjestene med båt. Kongeparet, familie og gjester skal spise lunsj i kongeskipet «Norge». Det regnet og var kjølig da folk gikk om bord i båten.
Regjeringen inviterer til middag senere onsdag. Kongefamilie og gjester skal kjøre i kortesje gjennom byen til Operaen. Du kan få se dem fra cirka 18.15, skriver slottet på sine nettsider.