Kultur

Snoop Dogg tatt med narkotika

Artisten Snoop Dogg ble tatt med narkotika på vei inn i Norge.

MARIHUANA:Rap-artisten Snoop Doog skal ha blitt tatt med narkotika på vei inn i Norge. Bildet er fra Quart-festivalen i 2005. Da sa artisten at røykte marihuana å scenen.
Publisert Sist oppdatert

Det er NRK som melder at rap-artisten Snoop Dogg ble stoppet i tollen på flyplassen i Kristiansand. Politiet skal ha funnet narkotika på ham.

NRK sier at de har sikre kilder. Politiet og tollvesenet vil ikke si om saken gjelder Snoop Dogg. Men politiet sier at en person er brakt inn til politihuset i sentrum med mindre mengder narkotika.

Agdeposten har snakket med politiet. De bekrefter at en artist har godtatt en bot på 12.000 kroner. Han hadde 8 gram marihuana på seg, ifølge avisa VG.

VG skriver at han også hadde med seg rundt 227.000 kroner i kontanter. Det har han ikke meldt fra om. Derfor fikk han en bot på 40.000 kroner.

Snoop Dogg er i Norge for å spille på musikk-festivalen Hove i Arendal. Han skal spille klokka 22.30 torsdag kveld.

Bookingsjef Toffen Gunnufsen i Hovefestivalen liker ikke nyheten.

– Han er jo dum som gjør dette her, da. Dette er ikke bra på noen som helst måte. Forrige gang vi hadde ham i Kristiansand var det ikke noe problem. Jeg kan ikke skjønne hvorfor han gjør det i det hele tatt, sier Gunnufsen til NRK.

Snoop Dogg har aldri lagt skjul på at han røyker marihuana. I 2005 var han på musikk-festivalen Quart i Kristiansand. Da røykte han på scenen og sa til publikum at han røykte marihuana.

Snoop Dogg har tidligere blitt stanset for brudd på narkotika-lovene i flere land.