Norge

Nordmann blir nektet å reise fra Myanmar

Telenor skal selge seg ut fra Myanmar. Men en norsk leder blir nektet å reise fra landet. Slik har det vært i over ett år.

Bildet viser folk i Myanmar og et skilt som viser Telenor. Foto: Khim Maung Win / AP / NTB
SELGER: Telenor vil selge seg ut fra Myanmar.
Publisert Sist oppdatert

– Siden militæret tok makten i Myanmar i februar i fjor, har vi hentet ut en del av våre utenlandske ansatte i landet. Men vi har noen igjen. Det vi kan si, er at en av dem er en nordmann som ikke får lov til å reise ut. Det sier Sigve Brekke i Telenor til avisa Dagens Næringsliv. Han er sjef for i konsernet Telenor.

Telenor har valgt å selge seg ut av et firma som driver med mobiltelefoni i landet. Det er kjøpt av M1 Group fra Libanon. Salget er ikke godkjent, selv om det er sju måneder siden det skjedde. Ifølge Brekke får ingen ledere i Telenor reise fra Myanmar før salget er i orden. Det er bestemt av investerings-ministeren i landet.

Avisa har spurt om Telenor har fått vite hva som er årsaken til at folk blir nektet å reise. Det skal være en følge av at det er en helt spesiell situasjon i landet.

For å lese saken må du være abonnent

Get instant access to all content

3 måneder

215,-

KJØP

6 måneder

395,-

KJØP

12 måneder

738,-

KJØP