Politiet har fengslet en mann. Han er siktet for drap på kona. Hun anmeldte ham i 2011 for familievold. Men politiet la bort saken.
Politiet fant kvinnen død på Manglerud i Oslo. Det skjedde mandag.
Politiet sier selv at de la bort saken om vold i 2011.
– Vi velger å gå ut med dette. Det er fordi vi mener det er relevant for siktelsen, sier Henrik Rådal til nyhetsbyrået NTB. Han er politiadvokat i Oslo.
Mannen i 30-årene oppsøkte politiet mandag. Han sa at kona hans var død. Politiet dro til en bolig på Manglerud i Oslo. Der fant de den døde kvinnen. Hun var også i 30-årene.
De siktet mannen kort tid etter for drap.
– Han har ikke vært i form til noe avhør. Men det er en stadig dialog med politiet om det, sier advokat Aase Karine Sigmond. Hun er forsvarer.
Politiet ønsker å avhøre den siktede.
– Det er ønskelig med et avhør så raskt som mulig. Og vi er i dialog med forsvarer om dette, sier Rådal.
Det er funnet et våpen i boligen.
Paret har barn sammen. Disse var et annet sted da moren deres ble drept.