Norge

Hus ødelagt etter eksplosjon

Tre vegger, alle vinduer og dører ble blåst ut etter en eksplosjon onsdag morgen. To personer er sendt til sykehus. Skadene skal være moderate.

Natt til onsdag våknet folk opp til en kraftig eksplosjon. Det skjedde i Langesund i Bamble kommune.

Eksplosjonen skjedde like før klokka 5 onsdag. Tre vegger, alle vinduer og dører ble blåst ut.

– Det er ingen vinduer og dører igjen. Tre hele vegger på huset er revet delvis av, og det har flyttet seg fra grunnmuren, sier politiet til kanalen NRK.

To personer skal ha vært inne i huset da det skjedde. De ble begge sendt til sykehus, ifølge politiet. Begge to skal ha moderate skader og var bevisste da politiet kom, skriver NRK.

Årsaken til eksplosjonen er lekkasje av propangass. Gassen ble antent da en av de som bodde der, skulle ta seg en røyk.

Nabohusene er evakuert i frykt for at huset skal rase sammen.

– Da det er fare for at huset skal kollapse mot nærmeste nabohus, er det er bestemt riving. Det skriver Sørøst politidistrikt onsdag morgen.