Norge

Politiet stoppet 16-åring etter råkjøring

16-åringen ble målt til 164-kilometer i timen på E6.

En bil ble målt til 164 kilometer i timen onsdag kveld. Det skjedde på E6 ved Patterød i Moss.

En politipatrulje prøvde å stoppe bilen rundt klokken 23. Men sjåføren nektet å stoppe og kjørte videre mot Karlshus. Passasjerene kastet gjenstander ut av bilen underveis.

Politiet klarte å stoppe bilen ved Karlshus i Råde. Det viste seg at sjåføren var 16 år.

I bilen var det tre passasjerer. To av dem var under 18 år. Det opplyser Halvor Andersen til nyhetsbyrået NTB. Han jobber i Øst politidistrikt.

Politiet søkte langs veien etter bilen ble stoppet. Der fant de narkotika som var kastet ut av bilen. Politiet fant også narkotika i bilen. En person over 18 år er pågrepet og siktet for oppbevaring av narkotika.

– Det dreier seg om mindre mengder hasj, sier Andersen til NTB.

De tre mindreårige er overlatt til barnevernstjenesten. Politiet etterforsker saken videre. Det blir opprettet straffesak for kjøring uten førerkort. I tillegg til råkjøring og for å ikke stanse for politiet.