Personer ble stukket med kniv. Det skjedde på Vulkan i Oslo fredag. To av dem ble kritisk skadd, mens to andre fikk mindre skader.
Hva skjedde?
Politiet har siktet en mann for drapsforsøk. Offeret er en kvinne i 20-årene. Både den siktede og kvinnen er fortsatt alvorlig skadd.
De to har tidligere vært partnere. Den nå siktede mannen kom til åstedet i forkant av hendelsen, sier politiet. Det skriver nyhetsbyrået NTB.
Verken mannen eller kvinnen var våkne lørdag formiddag, ifølge VG.
Helene Elness er forsvarer for mannen. Hun sa i helga at han var i kunstig koma.
– Han er i koma og kan ikke forklare seg, skrev hun i en SMS til NTB.
Kvinnen var på jobb i en butikk fredag. Da knivstikkingen startet, grep flere andre inn. Mannen ble også stukket med kniv.
– Det har vært flere kniver som har vært brukt, sier politiet til NTB.
To ansatte i butikken har formelt status som siktet. Årsaken er måten de grep inn på. En av dem har også vært pågrepet, men er nå løslatt.
Den siktede mannen er fengslet i fire uker, selv om han er skadd.
Flere personer så det som skjedde. Noen skal også ha gitt førstehjelp. Politiet samlet dem på et hotell i nærheten.