Les ukens e-avis
Ukens avis kommer ut på onsdager. Du kan lese den på datamaskin, mobil eller nettbrett.
Les e-avisenNorge
Hver sommer blir deler av norsk jernbane stengt. Det er for å gjøre banen bedre. Men det gjør også at mange må ta buss i stedet.
Snart er det tid for sommer. For mange betyr det fri, og at de slipper å reise til jobb og studier. Da bruker Bane NOR muligheten til å gjøre en stor jobb. De gjør vedlikehold på norsk jernbane når det er så få som mulig som bruker toget. Det meste skjer på Østlandet. Og da blir det ofte buss for tog. Slik skal det også være i år.
Victor Hansen sier de jobber med å bygge en mer moderne jernbane. Han er direktør for informasjon for kunder og trafikk i Bane NOR. På samme tid er det andre som jobber med å bygge vei og T-bane. Målet er at det skal bli bedre for folk å reise rundt på østlandet.
Bane NOR jobber sammen med Statens vegvesen, Ruter og togselskapene. Slik skal de spre informasjon til kunder og naboer, og finne de beste løsningene mens det pågår arbeid.
Her skal det pågå arbeid på jernbanen i sommer: