Norge
Kvinne funnet død i Molde
Natt til onsdag ble en kvinne funnet død på et hotellrom i Molde. En mann er pågrepet.

Kvinnen ble funnet på et rom på Hotel Alexandra i Molde. Politiet etterforsker saken som et mulig drap.
– Vi fikk melding om en hendelse på et hotellrom. Det var noen minutter før midnatt. Politiet og lege kom til hotellet omtrent samtidig. Legen sa at kvinnen på rommet var død. Det var en annen person i rommet. Han ble pågrepet av politiet. Det sier operasjons-leder Jan Inge Bugge til nyhetsbyrået NTB. Han jobber i Nordmøre og Romsdal politidistrikt.
Mannen som ble pågrepet, er mistenkt i saken. Politiet vil avhøre ham så snart som mulig, sier Bugge.
Flere bekymrede gjester tok kontakt med politiet. Derfor dro politiet dit, skriver avisa VG Nett. Hotellets daglige leder Vanja Braute ble også varslet.
– En gjest sa at det var bråk på et hotellrom. Nattevakten hos oss sjekket hva som skjedde. Nattevakten ringte til politiet med en gang, sier Braute.