Norge

Nå kommer selvangivelsen

890.000 personer får selvangivelsen onsdag. Resten må vente til 1. april.

KLAR: Nesten 900.000 personer kan sjekke selvangivelsen onsdag 19. mars. Der kan de blant annet se om de har betalt for mye eller for lite skatt.
Publisert Sist oppdatert

Har du betalt for mye skatt og skal ha penger igjen? Onsdag 19. mars kan 890.000 personer sjekke selvangivelsen, skriver nyhetsbyrået NTB.

Dette gjelder personer som har registrert seg som elektroniske brukere. De har selv valgt å få all post fra Skatteetaten elektronisk. De kalles også e-brukere.

LES MER HER: Sjekk skatten din

– Dersom det ligger et brev i meldingsboksen i Altinn, er hun eller han elektronisk bruker. Brevet heter «Elektronisk post fra Skatteetaten», sier Anne Kirkhusmo til nettstedet nrk.no. Hun er kommunikasjonsrådgiver i Skattedirektoratet.

3,7 millioner innbyggere i Norge er ikke e-brukere, skriver NTB. De får selvangivelsen både på nett og på papir. Men de må vente til 1. april før de får selvangivelsen.

Skattedirektoratet vil ikke si akkurat når selvangivelsen er klar i natt. Men de siste årene har dette vært rett etter midnatt. Det skriver nettstedet nrk.no.