Norge
Politiet tror at drap var målrettet
Noen drepte en 21 år gammel mann. Politiet har ennå ikke pågrepet gjernings-personen.

Politiet tror at noen mente å drepe mannen. De mener at drapet var målrettet.
Noen drepte en 21 år gammel mann i Prinsdal i Oslo. Det skjedde fredag kveld. Ingen er pågrepet.
Politiet prøver å finne ut hvem gjernings-personen er. Personen skjøt og drepte 21-åringen.
Den dødes kropp skal sjekkes mandag. Det kommer også svar fra tekniske undersøkelser, skriver avisa Aftenposten.
Grete Lien Metlid er politi-inspektør. Hun sier at politiet har fått interessant informasjon. De skal sjekke flere personer.
Det er en mulighet at feil person ble drept. Det sier politiet.
– Vi tror fortsatt at dette var et målrettet drap, sier Metlid.
21-åringen ble funnet kritisk skadd. Han var på parkerings-plassen utenfor Prinsdal grill. Helsefolk forsøkte å redde livet hans. Men skadene var for alvorlige.
Gjernings-personen begynte å slåss med tre personer. De var sammen med 21-åringen etter at han ble skutt. En av dem ble stukket med våpen. Han er ikke livstruende skadd.
Gjernings-personen hadde dekket til ansiktet. Det har gjort etterforskningen vanskeligere for politiet. Det sier Metlid til avisa Dagbladet.