Norge
Tror han misbrukte to barn
En mann som jobbet i barnehage innrømmer at han misbrukte ett barn. Politiet tror han misbrukte to.

Mannen jobbet i en barnehage på Romerike i Akershus. Han har innrømmet at han har begått seksuelt overgrep mot et barn i barnehagen.
Politiet tror han har misbrukt to barn.
Han ble arrestert onsdag forrige uke. Han må sitte i fengsel mens politiet undersøker saken.
Han innrømmer at han har misbrukt ett barn. Han innrømmer også at han hadde bilder eller video av overgrep mot barn.
Det ble funnet på datamaskinene hans.
– Vi undersøker de ulike maskinene hans nå. Det vi har funnet, handler om grove seksuelle overgrep mot barn. Det sier politiadvokat Kristine Kiær til nyhetsbyrået NTB.
Foreldrene i barnehagen ble bedt om å snakke med barna sine om overgrep. Politiet vet ikke om flere barn som kan ha blitt misbrukt.
Likevel kan det hende det er flere enn de to.
Politiet har undersøkt saken siden begynnelsen av mai.
– Vi har snakket med flere barn og voksne. Vi skal snakke med enda flere. Det viktigste er at vi raskt undersøker bildene eller videoene fra maskinen hans. Vi skal forsøke å finne ut hvem barna på bildene er. sier Kiær.