Sport

Møter Frankrike til kamp

Norges håndball-damer spiller mot Frankrike. Kampen er 22. juli i Bodø.

22. juli blir det spennende i Bodø. Norge møter Frankrike i Nord-Norge. Mange vil se håndballkampen. Billettene er utsolgt, sier Norges Håndballforbund.

De franske damene er i Bodø i en uke. Oppholdet blir avsluttet med landskamp. Forbundet i Norge har kalt inn mange spillere til samlingen. Den norske troppen har blant andre Katrine Lunde, Camilla Herrem og Maja Muri med. Spillerne i troppen er for det meste fra norske klubber. Fem i gruppa er europamestere fra forrige EM.

Kampen starter sesongen. På slutten av 2023 er det verdens-mesterskap (VM). VM spilles i november og desember i Norge, Sverige og Danmark.

Men først er det altså i Bodø det skjer. Sjef for landslaget Thorir Hergeirsson valgte byen av en grunn.

– Vi ønsker jo at landslaget skal være hele Norges lag. Og på denne tiden av året er det jo ekstra fint i nord. Så vi ønsker å bruke den flotte naturen, sier han til handball.no.

– Vi ønsker også å vise fram det vakre Norge for våre gode venner fra Frankrike.

---

Fakta: Håndball

  • Før jul er det VM i håndball for kvinner.
  • Norge, Sverige og Danmark arrangerer.
  • Norges landslag varmer opp med landskamp mot Frankrike. De spiller kampen 22. juli.

---



Mer fra Sport

Siste utgave

På forsiden nå