Sport

Slik blir OL-dagen

De olympiske leker har startet for fullt. Synes du det er vanskelig å ha oversikt over hva du bør få med deg og ikke?

Det er ikke alltid like lett å ha oversikt når det er OL. Tirsdag skal det kåres nye OL-mestere.

Været blir bra hele dagen. Det er meldt veldig varmt og opp mot 36 grader.

Her får du en oversikt:

  • Kvinnelandslaget i håndball møter Sør-Korea klokka 11.00. Henny Reistad er tilbake i laget.
  • Thea Helseth/Inger Seim Kavlie og Kjetil Borch/Martin Helseth ror semifinale. Det er i dobbeltsculler klokka 11.00 og 11.20. De må bli blant de tre beste for å komme til finalen.
  • Mina Mobekk fortsetter seilasene i Marseille. Marie Rønningen og Helene Næss ble disket i mandagens seilas.
  • To OL-mestere skal kåres i surfing. Det skjer på Tahiti. Kvartfinaler, semifinaler og medaljekamper går natt til onsdag.
  • Tre nye svømmefinaler uten norske svømmere på 800 meter fri.
  • På Stade de France avsluttes kvinnenes turnering i sjumannsrugby. Over en halv million har sett OL-rugby på seks dager.
  • Turndronningen Simone Biles kjemper for sitt første OL-gull på åtte år. USA er stor favoritt i lagkonkurransen tirsdag.