Sport

Fant en halv million i postkassen

Idretts-leder fikk en halv million kroner i postkassen. Og det var ikke første gang.

PENGER: En idretts-leder fant mange tusenlapper i postkassen.
Publisert Sist oppdatert

På torsdag fant Morten Jelsa mange penger i postkassen sin. Der låg det en halv million kroner i tusenlapper. Jelsa er styreleder i Varhaug idrettslag på Jæren.

Han forteller til lokalavisa Jærbladet at han fikk en telefon fra et skjult nummer torsdag ettermiddag.

– Jeg fikk beskjed om at jeg måtte sjekke postkassen. Da jeg åpnet den, lå det en halv million kroner i tusenlapper oppi en brun konvolutt. Pengene var til idrettslaget, sier han.

Jelsa forteller at det samme skjedde 14. juni 2014. Også da lå det en bunke med tusenlapper i postkassen. Til sammen en halv million kroner.

– Vi var evig takknemlige for den gaven. Vi trodde ikke det kunne skje igjen. Det er helt fantastisk. Vi er i ferd med å ferdigstille en ny idrettshall. 500.000 kroner mindre i gjeld betyr enormt mye for idrettslaget og aktiviteten vår.

Styrelederen forteller at han kjørte rett til banken og satte inn pengene.

Jelsa tror han vet hvor pengene kommer fra. Han kjenner ikke personen, sier han vet det er samme person som sist.

– Jeg vet at det er en eldre dame over pensjonsalder med hode og kropp som en 50-åring. Hun ønsker å bidra til noe som kan skape glede for mange. Jeg vet også at hun setter pris på jobben som blir gjort her i Varhaug IL, sier han.