Verden
Saboterte ulykkes-toget
Noen skal ha sabotert toget som sporet av og eksploderte. Det har canadiske myndigheter funnet bevis for.

Et tog sporet av og eksploderte midt i den lille byen Lac-Megantic i Canada. Noen skal ha gjort noe med toget før det begynte å rulle. Det har canadiske myndigheter funnet bevis for. Det er politikaptein Michel Forget som opplyser om dette, melder CNN. Det skriver nettavisa VG Nett.
LES MER HER:Brennende tog med olje traff pub- 40 savnet
Det er startet kriminaletterforskning i saken, ifølge nyhetsbyrået AP.
Forget sier det er gjort funn under etterforskningen. Det er det som gjør at politiet nå etterforsker ulykken som en krimsak. Forget vil ikke si noe om hva de som er funnet. Men sabotasjen er ikke et terrorangrep.
Togeksplosjonen ødela store deler av sentrum i den lille canadiske småbyen. 50 mennesker er trolig døde i ulykken. 15 mennesker er allerede funnet døde. 35 personer er savnet. Over 2.000 mennesker måtte rømme fra hjemmene sine på grunn av ulykken. Godstoget besto av 72 vogner. De var lastet med råolje. Toget var parkert i nabobyen, men rullet av seg selv mellom Nantes som Lac-Megantic.