Palestinere protesterte mot Hamas. Protestene skjedde tirsdag og onsdag i byen Beit Lahiya på Gazastripen. Det skriver nyhetsbyrået NTB.
– Kom dere ut, ropte demonstrantene.
– Barna våre er drept. Husene våre er ødelagt, sier Abed Radwan.
Han protesterte mot flere ting. Mot krigen, mot Hamas, mot de palestinske politiske gruppene, mot Israel og mot verdens taushet, sier han.
Noen av demonstrantene hadde plakater. På de sto det «stopp krigen» og «vi vil leve i fred». Det skriver avisa The Guardian.
Majdi er en annen demonstrant. Folk er slitne av krigen, sier han til nyhetsbyrået AFP. Han mener at løsningen er at Hamas gir fra seg makta på Gazastripen.
– Hvorfor gir ikke Hamas opp makta for å beskytte folket? sa Majdi til AFP.
Demonstrasjoner mot Hamas er uvanlig på Gazastripen. Hamas har tidligere møtt denne typen kritikk med vold.
Bassem Naim jobber i Hamas. Han skriver på Facebook at folk har rett til å protestere. Men folk burde heller protestere mot Israel, skriver han.