Sport
Carlsen vant igjen
Magnus Carlsen vant det niende partiet i sjakk-VM. Nå leder han 6-3.

Det niende partiet på onsdag i verdensmester-skapet i sjakk (sjakk-VM) ble spennende. Det ente med at Vishy Anand fra India ga opp og Magnus Carlsen vant fra. Han leder nå 6-3, skriver nyhetsbyrået NTB.
Den norske sjakk-spilleren trenger nå bare å få uavgjort i de neste partiene for å vinne VM.
LES OGSÅ HER: Uavgjort igjen
Ekspertene mente lenge at det så ut som om Carlsen kom til å tape. Men inderen gjorde en tabbe helt mot slutten etter nesten fire timer. Dermed ble det norsk seier.
– Fantastisk! Utrolig bra at det ble seier igjen. Men det er ikke over ennå, selv om sjansene er veldig gode, sa manager Espen Agdestein til NRK etter torsdagens parti.
LES OGSÅ HER: Fornøyd med uavgjort
Anand måtte angripe Carslen denne gangen. Men selv om Carlsen fikk kampen inn på sitt spor, klarte han heller ikke denne gangen å avgjøre.
– Det var veldig spennende. Det sto og vippet lenge. Begge kjempet helt til Anand gjorde en tabbe og Magnus vant, sa pappa Henrik Carlsen til NTB etter kampen.
Han sa også at det var et svært godt parti av begge.