Verden

Historisk søksmål mot TV-kanal

Den amerikanske TV-kanalen Fox News må i retten. De anklages for å ha spredd løgner om valget i 2020.

– Galskap, skrev Fox News-eier og mediemogul Rupert Murdoch om anklagene mot Dominion Voting Systems i 2020. Donald Trumps medarbeidere fikk likevel framsette anklagene i nyhetskanalens sendinger. Bildet ble tatt under et arrangement i New York i 2018. Foto: Mary Altaffer / AP / NTB
SAKSØKT: Rupert Murdoch eier Fox News. Bildet ble tatt under et arrangement i New York i 2018. Fox News blir saksøkt for ærekrenkelser.
Publisert Sist oppdatert

Fox News er en kjent TV-kanal i USA. De skal stå til høyre i politikken. Det republikanske partiet er til høyre i politikken i USA.

Fox News blir saksøkt av selskapet Dominion Voting Systems. Selskapet selger stemmemaskiner som brukes ved valg i USA.

– Mye står på spill for Fox News, sa Nicole Hemmer til nyhetsbyrået AFP nylig. Hemmer er historiker og ekspert på media.

For å lese saken må du være abonnent

Get instant access to all content

3 måneder

215,-

KJØP

6 måneder

395,-

KJØP

12 måneder

738,-

KJØP