Kan få dødsstraff etter drapet på Charlie Kirk
En 22 år gammel mann er nå siktet for drapet i USA.

Meld deg på nyhetsbrev fra Klar Tale.
Charlie Kirk var en høyre-aktivist. Sist onsdag skjøt en person Kirk mens han talte til studenter. Kirk var med på et arrangement i Utah i USA. Kirk døde siden av skadene.
Politiet pågrep Tyler Robinson for drapet. Han er nå formelt siktet, skriver NTB.
Jeff Gray er statsadvokat. Han sier at de vil be om at Robinson straffes med døden. Dødsstraff er lov i flere delstater i USA.
Politiet har snakket med både familie og venner av den mistenkte. Robinson skal ha tatt kontakt med en romkamerat etter drapet. Han skal ha bedt denne personen om å slette meldingene etterpå. Blant annet skal Robinson ha sagt at han hadde fått nok av hatet til Kirk.
Hvorfor Kirk ble drept, er ukjent. Robinson har ikke villet samarbeide med folk som etterforsker saken.
Robinson skal ha forlatt området etter skytingen. Han ble pågrepet der foreldrene hans bor. Det skjedde først 33 timer etter drapet.
Charlie Kirk var enig i mye av det president Donald Trump mener. Kirk ble 31 år gammel.