Verden
Lover å forlate Det hvite hus
USAs president Donald Trump sier at vil forlate Det hvite hus. Men det er bare hvis Joe Biden blir bekreftet som vinner av valget.

– Selvsagt vil jeg det. Og det vet dere, svarte Trump journalistene. De spurte om han vil forlate Det hvite hus hvis valg-delegatene bekrefter Bidens seier.
– Men hvis de gjør det, så gjør de en feil, sa Trump også. Han la til at det kommer til å bli svært vanskelig å innrømme nederlag.
Landet har 50 delstater med 538 valg-delegater. Det er disse som foretar den offisielle utnevnelsen av USAs neste president. Det skjer 14. desember.
Biden har sikret seg 306 delegater, viser tallene så langt. Det trengs 270 for å vinne. Trump har 232 delegater.
Trump møtte journalister torsdag. Det var etter at han hadde snakket med militær-ledere i utlandet. Det var i anledning høsttakkefesten.
Dersom Biden blir utnevnt, så vil det være en tabbe, mener presidenten. Han påstår fremdeles at det har vært valg-fusk. Dette finnes det ingen bevis for.
Trump varslet også at han 5. desember drar til Georgia. Det skal han drive valgkamp for to republikanske kandidater. De kjemper i omkamp om to senatsplasser.
Utfallet i dette omvalget blir avgjørende for om Republikanerne eller Demokratene får kontroll over Senatet. Dette avgjøres 5. januar.