Verden
Seks turister voldtatt
Seks spanske kvinner ble voldtatt på stranden i Acapulco i Mexico mandag.

Fem menn angrep turister i Acapulco i Mexico mandag. De spanske turistene hadde leid et hus på stranda. De fem mennene hadde med seg våpen da de angrep.
– Mennene skal først ha bundet fast de seks mannlige turistene i hytta, med bikinistropper og mobilkabler, sier en politimann til nettstedet cnn.com. Det skriver nettavisa dagbladet.no.
Etter å ha bundet de spanske mennene, skal de ha voldtatt seks av kvinnene. En kvinne slapp unna. Alle turistene var i 20-årene.
Luis Walton er ordfører i Acapulco. Han lover å gjøre alt de kan for å finne de fem mennene. Han frykter også at angrepet vil gjøre at det kommer færre turister til området, skriver nettavisa vg.no.
Det er satt opp flere kontroller rundt Acapulco. Marinesoldater med våpen kontrollerer biler og busser for å finne de fem mennene.