Verden

Slik er livet i Russland mens krigen herjer

Folk fyller restauranter og barer. Turister nyter synet av en gammel kirke. Noen steder kan du se en «Z» i stengte butikker.

Et par sitter på en bar i St. Petersburg i Russland, 9. februar i år. Livet i byen går videre som normalt, med ofte fulle restauranter og puber. Foto: Dmitri Lovetskij / AP / NTB
PÅ BAR: Et par sitter på en bar i St. Petersburg i Russland, 9. februar i år. Livet i byen går videre som normalt. Ofte er restauranter og puber fulle.
Publisert Sist oppdatert

Russland angrep Ukraina 24. februar i fjor. Fredag er det ett år siden det skjedde. I Russland kan det være vanskelig å se at landet er i krig.

Nyhetsbyrået AP beskriver: Det er lørdag i hovedstaden Moskva. Livlige folk fyller restauranter og barer. Betjenter passer på. De er merket «turist-politi». I nærheten nyter turister synet av en 300 år gammel kirke.

Noen steder kan du se symbolet «Z». Gjerne i butikker som er stengt. Selskaper fra Vesten har reist fra Russland.

For å lese saken må du være abonnent

Get instant access to all content

3 måneder

215,-

KJØP

6 måneder

395,-

KJØP

12 måneder

738,-

KJØP