Norge

Tog kjørte inn i betongblokker i Larvik

Bane Nor anmelder hendelsen til politiet.

Bildet viser en politibetjent med hund. Politiet undersøker omstendighetene etter at to tog tirsdag kveld kjørte på gjenstander som var lagt på jernbanelinjen ved Elveveien mellom Larvik og Sandefjord.
POLITIET: Politiet undersøkte området etter at to tog kjørte på flere ting som var lagt på jernbanelinjen. Det skjedde ved Elveveien mellom Larvik og Sandefjord.
Publisert Sist oppdatert

To tog kjørte inn i store gjenstander tirsdag kveld. Gjenstandene lå i sporet på Vestfoldbanen i Larvik. Ingen personer ble skadd.

Det lå blant annet betongblokker og en gassflaske i sporet, opplyser pressevakt Harry Korslund i Bane Nor. Togføreren skal ha sett en person med hodelykt i området, sier Korslund.

To tog traff tingene med en times mellomrom, det første av dem i høy hastighet.

Politiet dro til stedet med hundepatruljer for å undersøke sporet og området rundt. Bane Nor anmelder hendelsen til politiet.

– Det er heldigvis ikke meldt om skader på togskinner eller tog. Men når slike alvorlige ting skjer anmelder vi det av rutine, sier Korslund.