Verden
Varg Vikernes i retten i Paris
Varg Vikernes kom tirsdag til justispalasset i Paris i Frankrike. Der skal rettssaken mot ham gå.

Varg Vikernes møtte stengte dører. Det var da han tirsdag kom til justispalasset i Paris i Frankrike. Der skal rettssaken mot ham gå.
Vikernes kom til rettslokalet tre kvarter før tiden. Dermed var dørene til rettssal 17 fortsatt stengt.
Vikernes er tiltalt for rasehat og for å rettferdiggjøre krigsforbrytelser. Han skal ha skrevet rasistisk på internett om jøder og muslimer.
Han ble fulgt av mange franskmenn som støtter ham. Kledd i svarte klær dannet de en slags mur rundt ham. Også mange franske og norske journalister er tilstede.
Vikernes og følget hans snudde da de oppdaget at dørene til rettssalen var stengt. De gikk tilbake gjennom det store justispalasset.
Vikernes nektet å svare på spørsmål fra journalistene.
– Jeg vil ikke uttale meg fordi mediene sprer bare løgner og usannheter om meg, var alt han ville si.