Verden
Bombemannen er Lors Dukajev
Dansk politi bekrefter at bombemannen er 24 år gamle Lors Dukajev. Han er fra Tsjetsjenia.

Politiet holdt en pressekonferanse onsdag. Der sa de at de føler seg sikre på at Lors Dukajev er bombemannen. Det skriver nyhetsbyrået NTB.
Bombemannen ble pågrepet 10. september. Da hadde en bombe eksplodert på et toalett. Det var på Hotel Jørgensen i København i Danmark. Mannen hadde bare falske papirer på seg. Politiet visste ikke hvem han var. Mannen hadde skjult identiteten sin godt.
Onsdag ble det kjent at en boksetrener i Belgia hadde sett bilder av mannen. Albert Syben fortalte til avisa B.T. at han kjenner bombemannen.
LES MER HER: – Bombemannen kjent
– Han kommer fra Tsjetsjenia og er 24 år gammel. Han har gått i klubben min i rundt fem år. Men jeg har ikke sett ham på åtte måneder, sa Syben.
LES MER HER: – Erter politiet
Politiet ble interessert i tipset. De hadde allerede sagt at bombe-mannen har brukket nesen flere ganger. Derfor mente politiet at han hadde drevet med kampsport.
Politiet tror at bombemannen planla et terrorangrep. Han er varetekts-fengslet fram til 4. oktober. Mannen nekter for å ha laget bomben på hotellet i København.