Verden

– Europas og Storbritannias framtid står på spill

Boris Johnson prøver å vri seg unna skylden. Det er dersom forhandlingene om brexit gar galt. Det mener EU-rådets president.

AVTALE?: Britenes statsminister Boris Johnson tror ikke forhandlingene med Eu vil føre til en avtale. #1. oktober skal Storbritannia ut av EU.
Publisert Sist oppdatert

Neste uke skal britenes statsminister Boris Johnson møte Den europeiske union (EU). De forhandler om en ny avtale om brexit. Storbritannia skal ut av EU. Det skal etter planen skje 31. oktober. Utmeldingen kalles brexit.

Donald Tusk er president for EU-rådet. Han kritiserer Johnson på nettsamfunnet Twitter.

– Det som står på spill, handler ikke om å vinne en runde med Svarte-Per. Dette handler om Europas og Storbritannias framtid. Og om sikkerheten og interessene til folket. Du vil ikke ha en avtale. Du vil ikke ha en utsettelse. Du vil ikke trekke tilbake utmeldingen. Hvor er du på vei? spør Tusk i en melding til Johnson tirsdag.

For å lese saken må du være abonnent

Get instant access to all content

3 måneder

215,-

KJØP

6 måneder

395,-

KJØP

12 måneder

738,-

KJØP