Tirsdag skal Tyrkias president Recep Tayyip Erdogan holde en tale. Han vil fortelle sannheten om hva som skjedde med journalisten Jamal Khashoggi.
Khashoggi gikk inn i Saudi-Arabias konsulat i Istanbul i Tyrkia. Det skjedde 2. oktober. Khashoggi kom aldri ut av konsulatet. Tyrkia sa raskt at journalisten ble drept. Nå vil de komme med bevis.
Anonyme tyrkiske tjenestemenn sier de vet hva som skjedde. De har lekket informasjon til tyrkiske medier.
De som drepte Khashoggi hadde blant annet med seg en bein-sag. Det mener tjenestemennene at de kan bevise.
Nå vil Erdogan fortelle alt tyrkiske myndigheter vet.
– Vi vil ha rettferdighet. Hva som skjedde med Khashoggi, vil bli avslørt, sa Erdogan i en tale søndag.
Omer Celik er talsmann for Erdogan.
– Dette drapet var planlagt på en ekstrem måte, sa Celik mandag.
Saudi-Arabia har flere ganger endret forklaring i saken. I helgen innrømmet myndighetene i landet at Khashoggi døde på konsulatet. Men de sa at det skjedde ved et uhell.
Mohammed bin Salmans er prins i Saudi-Arabia. Myndighetene i Saudi-Arabia sier at han ikke visste noe om drapet.