Verden

Kaller tilbake nesten 2,8 millioner biler

Flere feil gjør at Toyota kaller tilbake 2,77 millioner biler. Det gjelder blant annet modellene Corolla og Avensis.

Bil-produsenten Toyota har fått problemer. Det er oppdaget feil på noen av bilene deres. Dermed må mange biler tilbakekalles.
Publisert Sist oppdatert

Bil-produsenten Toyota kaller tilbake 2,77 millioner biler. Disse bilene kan ha flere feil.

Bilene som kan ha feil, er solgt mellom august 2000 og januar 2012. Omtrent 1,5 millioner av bilene er solgt i Japan. Resten er solgt til andre land.

Det gjelder 13 modeller, blant annet Prius, Corolla og Avensis. Bilene kan ha feil med styre-systemet. Det kan føre til at sjåføren mister kontroll over bilen. De kan også ha feil med vannpumpen. Det kan gjøre at bilen stopper.

LES OGSÅ: Sjekkes for feil med bremse-væsken

I Danmark blir om lag 23.000 biler tilbakekalt, skriver det danske nyhetsbyrået Ritzau. Det er foreløpig ikke kjent hvor mange biler dette gjelder i Norge.

LES OGSÅ: Trøbbel for Toyota